| 19788 a întrebat:

Daca iau o poză de pe net,și o transform(adică o fac in creion, o întorc în oglinda si-i pun reflecții)mai pot fi acuzată că am încălcat drepturile de autor?

Răspuns Câştigător
| Necunoscutu92 a răspuns:

Conform legii daca tu iei o poza după net o modifici și mai pui efecte și nebunii nu te vor acuza nimeni de încălcarea drepturilor de autor doar daca ei o poza și o pui pesete tot atunci

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde.
Dacă o postezi pe internet și o raportează cineva atunci da, încalci drepturile de autor.

| TeodoraPandora a răspuns (pentru Andreeush):

Fara suparare draguta, dar nu mai comenta daca nu stii care e treaba.Altii nu au voie sa te raporteze daca tu nu incalci drepturile de autor, iar tu nu le incalci in cazul tau. Daca cineva ti le raporteaza pe nedrept alora or li se sterge contul or chiar, daca vrei, poti sa ii dai in judecata

| REMiXDJ a răspuns:

Amuzant ce spui tu si intrebi.
Nu ai nici o treaba, nici nu trebuier sa iti pese de asa ceva.
Unii iau poze, imagini desenate si facute cu greu de designeri tari care le gasesc cum pot pe net si apoi le vand pe site-uri cu imagini unde primesc bani in cont pentru asta.Pe net important este sa fii smecher si sa speculezi orice ca sa faci bani, restul cu drepturile de autor te poti sterge la popo.

| Radu_Ionut_1993 a răspuns:

Daca o luam dupa lege da dar daca o faci cum ai zis tu 50%-50%Da Nu