| Voicu_Iulia_1993 a întrebat:

Daca ma pricep sa scriu poezii si texte la 15 ani, cu ce ma poate ajuta acum?

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cu un 10 la romanahee hee

| LPCTSTR a răspuns:

Raportat la o existenta precum a mea, la absolut la nimic. Daca planuiesti sa te faci poet/scriitor, poate te va ajuta, poate vei fi al doilea Grigore Bejenaru.

| Marian7777 a răspuns:

Te ajută să te relaxezi, cred laughing Te înscrii cu ele într-un concurs ceva, eu așa am făcut, dar nu e cine știe ce! Mai bine bagă-te pe altceva, nu știu! Eu le am și stau cu ele acolo degeaba laughing)

| sierra1 a răspuns:

Dă-i 'nainte (cu tupeu) - cine știe ce iese din asta!

| Anuket a răspuns:

Dacă îți place să comentezi, să analizezi și o faci bine, pe viitor poți face content wrinting, la o firmă, pentru reclame, site-uri, ziare, știri pentru TV/online. Dacă știi să vorbești plăcut, cursiv e important, dar mai trebuie îmbinat cu alte abilități( cunoașterea mai multor limbi străine, cunoștințe de TIC, culturale, etc.)

| Simpatic a răspuns:

Nu te ajuta cu mare chestie momentan eu faceam versuri pe la 14 ani si nu m-a ajutat prea mult.
Dar nu te lasa nu se stie pe viitor la ce iti vor folosi!

| Cksihja a răspuns:

Toți cei care aveau astfel de deprinderi sau angajat ca redactori unde au putut profita de pasiunea lor, dacă și tu ai astfel de intenții această abilitate te poate ajuta să obții un job bun în domeniul literal.

| siriusblack98 a răspuns:

Cu nimic. Mori de foame din scris în România. Uită-te pe canalul meu de YouTube că și eu scriam, chiar am postat o mică parte din poeziile scrise de mine acolo. Dar atât, nu ajungi nicăieri cu asta.
https://www.youtube.com/channel/UCCgQCIROxLRs15OhTE21sQw?view_as=subscriber

| oglindasultanului a răspuns:

Pune-le pe un blog.