| bunicuable a întrebat:

Daca sunt minor si am 12 ani pot publica o carte?

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Nu e asa simplu sa publici.trebuie sa-ti cumperi numar isbn care e vreo 250 lei si apoi sa duci la o editura manuscrisul si daca ii place sefului o va publica.de asemenea pentru a lua bani din vanzarea ei, cartii, trebuie sa iti faci drept de autor.se face la notar sau ceva de genul asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Numai sa gasesti editura dispusa sa faca asta.

| chocco1995 a răspuns:

Da normal, nu conteaza varsta, mergi la un editor sau ceva de genul si te rezolva! felicitari, pentru realizare

| strazi1 a răspuns:

Salut,
Publicarea unei carti nu are limite de varsta.Asa cum batranel poate publica o carte despre viata lui, asa si tu poti publica o carte despre anii petrecuti la gradinita spre exemplu. funda big grin