| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt sensibila si izbucnesc des in plans din nimicuri ma pot face polițistă? (cu academie) nu prea sunt dură cu oamenii...

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- de la 16 până la 18 ani te răzgândești încă de vreo 3-4 ori
- ne-plinsul nu e probă de admitere la poliție

| Dismally a răspuns:

Daca te vei putea controla da, altfel nu este o idee buna. Nu trebuie sa fii dura cu oamenii ca politista dar nici nu poti izbucni in plans la fiecare problema cu care te confrunti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te vei putea controla, iei vei putea controla emoțiile dacă vrei, eu când eram mic, pe la 12-14 ani, fiind si baiat, plângeam la fel, din nimicuri, efectiv plângeam, pana la un momentdat, pe la 16 ani mi-a’ dat seama ce-ai asta frate, am încercat mereu sa îmi controlez emoțiile, am invatat și o tehnica, deci, mai ales vara e ușor de folosit dacă ai ochelari de soare, când îți vine senzația sa plângi, începi rapid și clipești incontinu timp in care te gândești la 10 lucuri care iti plac și te fac sa te simți încrezătoare, gen sa ai o casa nu stiu cum, mașina, câine, etc... 10 lucuriri și in timpul ala clipești, iar dacă ești in interior, te duci pana la toaleta, faci asta și nu îți va mai veni sa plângi, vei fi fericita și încrezătoare, acum, la poliție, dacă știi istorie, engleza și romana, di treci probele ești admisă, nu prea are relevantă problema ta decât ca imagine, dacă îl ipresti pe unu, îți zice ceva și te apuca plânșu, e mai nasol, ești văzută mai nasol, dar fa treaba asta ce ti-am zis-o nu vei mai simți nevoia sa plângi după o perioada și nu va mai trebui sa faci aia, eu când conduceam, m-a oprit o mașina de poliție, din care s-a dat jos o doamna pe la 40 de ani, părerea serioasa, iar eu mai mult in gluma i-am spus, "De nu încetineam și eram mare bou și acceleram când m-ați depășit sa am trageți pe dreapta, erați amundoi la pompe funebre, împreuna cu șoferul tirului de pe contra-sens" am zis-o ca un fel de observatatie și frate, s-/ apucat de plâns, nu își putea controla vocea, încerca sa zică ea ceva, nu înțelegeam, o întrebam iarăși, plângea mai tare, pana ce i-a făcut semn la colegul ei sa vina, ala i-a zis ceva de genu, "fugi la mașina" dar pe un ton autoritar, ea plângea, a fost nasol rau, mi-a dar avertisment pana la urma, dar îmi pare și mie rau pentru ce i-am zis, mi-a zis și colegul ei ca e sensibilă tare și izbucnește in plâns din orice des...dar ce da faci, se mai întâmpla, de intrat poți intra in poliție și cu problema ta, dacă iei admiterea

| IIIshaneIII a răspuns:

Ca sa fii politist/a trebuie sa te duca capul si sa nu ai slabiciuni, acesta este si motivul pentru care sunt criterii bine stabilite, dar daca tu consideri ca te poti descurca, nu ai nimic de pierdut

| TeoCata1804 a răspuns:

Daca tu plange dintr-un nimic atunci ce vei face cand vei gasi pe unul in strada plin de sange?