| anonim_4396 a întrebat:

Daca tii post poti sa mananci dupa apusul soarelui?

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Esti musulman?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde ce post tii...

| SweetCandy a răspuns:

Nu cred, pentru ca nu e terminata ziua odata q apusul soarelui...happy
asta e parerea mea...acum nu inseamna k trebuie sa o respecti

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca tii post doar pentru o zi, poti sa mananci la apus, pentru ca o zi liturgica dureaza de la apusul soarelui din ziua precedenta, pana la apusul soarelului din urmatoarea zi. Imi amintesc cum tinea bunica mea postul de vinerea: joia, de la apusul soarelui nu manca nimic pana dupa ce apunea soarele vinerea.

| florar a răspuns:

Musulmanii asa procedeaza. poti sa mananci de post, sau post negru si seara sa mananci usor sa nu ajungi la spital

| nustiucine a răspuns:

Ce rost are sa tii post?

| Contrast a răspuns:

Da...bine'teles!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti musulman, da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tii post miercurea si vinerea, dupa apusul soarelui se mananca tot de post.