| 19diana99 a întrebat:

Dati-mi si mie niste cuvinte care sa se termine in,, oaie" exemplu ploaie va rog

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intre pe dexonline.ro si da o cautare cu *oaie si o sa le afli pe toate. Numai bine!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Inmoaie, siroaie, musuroaie, droaie, cataroaie, magaoaie.

| KlaraWeiss a răspuns:

magaoaie, droaie, greoaie, oaie, zoaie, ploaie, siroaie, gunoaie, foaie, inmoaie, casoaie, cutitoaie.

| adytza0700 a răspuns:

C... asta mi-a venit prima data-n minte.

| YuukiCrossYuuki a răspuns:

Uite aici cateva: vioaie, foaie, indoaie, gunoaie, inmoaie, siroaie ( Siroaie de apa.).
Cam atat mi-a trecut prin minte. Nu sunt multe dar sper ca iti sunt de folos.

| CataC a răspuns:

Buna
Uite aici toate cuvintele, e pe alese.
http://dexonline.ro/definitie/*oaie

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Greoaie,foaie,cotoaie,

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

C oaie,

| Annalina99 a răspuns:

Scrie la dictionar *oaie si-ti da toate cuvintele
Funda pls

| 19diana99 explică:

Nup
]

| anonymm a răspuns:

Acioaie | bărboaie | bârzoaie | boiengioaie | boieroaie | brădoaie | căroaie | căsoaie | cârjoaie | cilihoaie | cintoaie | cioaie | ciulihoaie | comisoaie | cotoaie | cuțitoaie | dodoloaie | doftoroaie | droaie | fărtoaie | fățoaie | fiștigoaie | flișcoaie | foaie | fundoaie | furcoaie | gamoaie | găzdoaie | gheonoaie (pl. -oaie) | gheonoaie (pl. -oi) | gheunoaie (pl. -oaie) | gheunoaie (pl. -oi) | ghionoaie (pl. -oaie) | ghionoaie (pl. -oi) | greoaie | grofoaie | jitniceroaie | joaie | lăboaie | lătunoaie (pl. -oaie) | lătunoaie (pl. -oi) | leoaie | levcoaie | lighioaie (pl. -oaie) | lighioaie (pl. -oi) | lupoaie | magaoaie | măgăoaie | măscuroaie | măsoaie | măștihoaie | mâșcoaie | năroaie | născoaie | năzdrăvănoaie | nemeșoaie | nevăstoaie | nuieloaie | oaie | omoaie | orzoaie | păcurăroaie | păducheoaie | păloaie | păpușoaie | păscoaie | pășoaie | păunoaie | pepenoaie | piscoaie (pl. -oaie) | piscoaie (pl. -oi) | pisoaie | pistricioaie | pișoaie | pitpălăcoaie | pițigoaie | plăstoaie | ploaie | ploscoaie | popoaie | porcioaie | porumboaie | precupețoaie | priculicioaie | pristăvoaie | protopopoaie | pușcoaie | săbioaie | săgetoaie | sămeșoaie | sărăoaie | săsoaie | scăunoaie | schimboaie | scoaie | scrofoaie | sfoaie | spătăroaie | spurcoaie | stăniloaie | stărostoaie | sticloaie | stirigoaie | stolojoaie | străchinoaie | strigoaie | sturzoaie | sucăcioaie | sugăroaie | șătrăroaie | șerpoaie | șistoaie | șorecoaie | știrigoaie | șuroaie | șușlețoaie | tăoaie | tătăroaie | tătinoaie | tâțoaie | tigroaie | tilnoaie | toaie | țăpoaie | țifloaie | țifoaie | țivloaie | țuvioaie | unguroaie | ursoaie (pl. -oaie) | ursoaie (pl. -oi) | văduvoaie | văloaie | vătășoaie | vântoaie | vintroaie | vulturoaie | zmeoaie FUNDA? :d