| pspspsps a întrebat:

Dati-mi si mie niste piese de teatru mai pentru clasa a-V-a. Autor cunoscut cum ar fi I.L.Caragiale. Cele mai multe rasp FUNDA!

5 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

D-l Goe, Doua loturi

| pspspsps explică:

Ms la toti dar am uitat sa precizez ca vreau una care sa aiba legatura cu scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uită-te şi aici http://www.lecturirecenzate.ro/lecturi-povestite/teatru/ Eu aş spune că mai potrivite ar fi Chiriţele lui Alecsandri.

| 地獄に行く a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ww6Lpl8F4wE s-a facut la noi la scoala si i-a dat pe spate pe toti.dar aveam si un baiat care e un actor exceptonal :d