| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA!

Îmi puteți explica(mai detaliat) ce înseamnă această expresie:

"Nu există nimic just sau injust care nu-și schimbă calitatea odată cu climatul".

?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca se refera la relativitatea termenilor de just sau injust in imprejutari diferite. Mai pe sleau, ceava just poate fi cosiderat injust si imoral in in anumite conditii (gen drepturile persoanelor gay in Romania/Rusia) iar ceva injust poate fi just ("dreptul" soldatilor de a ucide in caz de confict armat).

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca:
Orice se modifica la schimbarea mediului inconjurator.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

La tv sunt multe greseli
ar fi tradusă,, nu există nimic just(sigur) sau injust(nesigur) {in loc de care era că} nu-și schimbă calitatea odata cu climatul:
mai exact
nu există ceva sigur sau nesigur că nu-și schimba calitatea odata cu climatul
se poate referi la plante, legume, fructe sau la pamantul cultivat,
sper ca ai inteles