| MarusAlexe a întrebat:

De ce au oamenii tendința să urmărească cu privirea o persoana atenta la un lucru iar când sunt observați o intorc brusc? E secolul 21 și oamenii încă nu au descoperit cum sa se împrietenească și să vorbească între ei. Evoluam tehnologic insa tehnologia noastră umană a involuat. Nu vedeți? E precum o clepsidra, creste tehnologia,scade nivelul de interuman. Gândiți-va la asta, nu la faptul că va poate lua cineva in armata. La revedere

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa te simti jenat, cand urmaresti pe cineva si esti prins. Daca esti la servici si ti se intampla asta, nu ai de ce sa te imprietenesti cu nimeni, ca acolo mergi sa muncesti, nu sa legi prietenii si nici sa socilizezi.
Faci o paralela gresita intre evolutia tehnologica si involutia umana, care nu se pot compara pentru ca sunt total diferite.

| Brizbriz a răspuns:

Ce stii tu, poate omul se uita la P0RNhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce spune intrebarea asta despre tine si despre evolutia ta "tehnologica" si umana?

Tu vrei sa se imprieteneasca sau sa te lase in pace?

| MrAM a răspuns:

Depinde unde vrei sa ajungi. Probabil perspectiva ta in legatura cu viitorul e putin diferita de a noastra. Personal poti interpreta asta in mai multe feluri.
Intoarce privirea de teama, rusine, sau poate fi si flirting intr-o lume mai ciudata. Si la munca e oky sa te mai si imprietenesti si sa socializezi daca nu faci munca in folosul comunitatii sau esti la racoare zic.