| anonim_4396 a întrebat:

De ce își ține Banksy ascunsa identitatea și de ce sunt atât de scumpe operele lui?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim cine este acesta, intreaba l pe el de ce

| Eisenheim a răspuns:

Încă nu știu despre el, dar e oarecum logic, prin faptul că își ține ascunsă identitatea ii creste implicit valoare happy oare cine e? Oare de unde? Uau i-a sa iau și eu că dacă obțin o semnătură de la el opera va deveni neprețuită: ) părerea mea

| DadalicaMihaiAlexandru a răspuns:

Banksy este artist graffiti si identitatea lui ca oricarui alt artist in genul sau este de obicei ascunsa