| AvalohAlyn a întrebat:

De unde va vine inspiratie sa scrieti?
Dar mai ales de unde le vine inspiratie autorilor cunoscuti?

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Din viața reală!
De exemplu, dacă e o persoană de care-ți place, îi pui alt nume și schimbi unele detalii, ca să nu-și dea seama.

| Andreeamaruta a răspuns:

E vorba si de cultura generala pe care o ai, de cărțile citite. In momentul in care ai un bagaj mare de informații in spate, si un numar considerabil d cărți citite, e normal sa ai inspirație si idei.

| Malina2007eli a răspuns:

Inspiratia poate veni de oriunde. De cele mai multe ori, autorii, se inspira din povesti reale pe care le completeaza cu ajutorul imaginatiei.
Oamenii normali, ca mine, se inspira din multe locri. Mie imi vin ideile atunci cand discut cu oameni. Ei traiesc experiente care, completate c ucateva idei de-ale mele, pot deveni cele mai frumoase povesti.