| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Deci sunt cele doua "antonime":viata si moarte si este si parcursul vietii. Aveti culorile alb si negru.Ce culoare reprezinta viata si moartea si ce culoarea reprezinta parcursul vietii?

1 răspuns:
| brokxy a răspuns:

Eu as spune ca moartea este alb nu negru deoarece atunci cand imbatranim parul devine alb, pielea devina PALIDA la un mort ceva tot spre alb, nu galbui, spre alb asa e la morti. Unele religii poarta alb la mormantari.
La a da viata negru nu ar prea merge, deci cred ca rosu de la sange, rosu, sange, iubire. Rosu- a da viata
Parcursul vietii : Curcubeu, deoarece viata nu e in alb si in negru ci este in mai multe culori.
Eu am zis alb la moarte ca asa cred eu desi multi asociaza negrul cu moartea deorece s-ar zice ca nu o sa mai existam;-; Ar merge si alb si negru