| anonim_4396 a întrebat:

Din ce culori se obtine bej?

5 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Depinde ce noanta...incearca maro si galben. Daca vrei bej pentru culoarea pielii galben, rosu si alb sau portocaliu si alb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Pentru a obtine o nuanta de bej, trebuie sa stii ce fel de nuanta doresti.
-ceva mai inchis, cam de culoarea lemnului, galben+maro(mai mult maro);
-ceva mai deschis, intre crem si maro, galben+maro, dar mai mult galben;
Acum, bej este in diferite nuante. Uite:
- bej-galben
- bej-auriu
- bej-roz
- bej-gri
Bej poate fi o nuanta spre grena, unde la maro se adauga un rosu.
Mai bine zis, unde vrei sa faci ceva de culoare bej, incearca maro, sau o culoare inrudita cu maro.

PA-pa!

| andreeaborb a răspuns:

Din galben si maro.

| andreeaborb a răspuns:

Din maro si galben.

| CirsteaGabrielLaurentiu a răspuns:

Salutare, culoare bej-roz cu o pot obține, mulțumesc anticipat