| Neacsu_Florin_1970 a întrebat:

Din ce se da bacul la profilul istorie?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu exista un asemenea profil. Poate de filologie vorbesti, acolo proba obligatorie de bac pe langa romana e istoria.

| anamariarot a răspuns:

Nu este profilul istorie. Probabil te referi la un profil uman: probe scrise(a căror notă contează la medie) se dau la: română, istorie și o materie la alegere dintre: geografie, logică, psihologie, economie, filosofie și sociologie, iar probe orale/competențe la: română, TIC(competențe digitale) și la o limbă străină din cele studiate, limbă pe care tu o alegi.