| AdaAlexandra1461 a întrebat:

Din ce se obtine culoarea indigo?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Indigo se crează din albastru închis și negru sper că ți-am fost de folos
Sau Mult albastru ultramarin si putin roșu

Violetul indigo se regaseste la granita dintre albastru si violet.
https://atelierezoetno.wordpress.com/tag/indigo/
Este asociat cu intelepciunea, demnitatea, independenta, creativitatea, misterul si magia.

Combinand rosu cu albastru, veti obtine mov; violet daca alegeti un rosu spre roz amestecat cu albastru, si indigo daca amestecati un rosu spre portocaliu cu un albastru-verzui.

3 răspunsuri:
| Dumitrescu_Marius_1995 a răspuns:

Din albastru cu putin negru.

| cleo2912 a răspuns:

Indigo-ul se obtine din violet combinat cu albastru. Iti pot garanta asta pentru ca am facut scoala specializata in arte plastice. Sper ca ti-am fost de ajutor :*