| anonim_4396 a întrebat:

Doar eu am crezut că Nichita Stănescu e femeie? laughing)

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oh, nu! Persoane "mai putin pregatite" sunt cu zecile de mii. Bine ca nu doare!

| corolav a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Da, dar mama proștilor e mereu gravidă.
De aia și cu... durerile facerii!

| corolav a răspuns (pentru ardnaxur1961):

V - am trimis de cu cîteva zile în urmă un scurt mesaj. L - ați primit?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru corolav):

Am si raspuns la el...Nu a ajuns raspunsul?

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil doar tu!
Daca ai fii invatat despre operele lui, cu siguranta nu ai fii facut asemenea confuzie grosolana.

| Valyasdfg a răspuns (pentru Violleta2022):

Da cine drec învață operele ei, trag în opera ei/l ui că deja le confund... și la ce mă ajuta de le învățăm? Am auzit prin liceu despre, și gândul îmi fugea direct la Nikita aia mare și grasă, eu credeam că despre ea e vorba! laughing

| aXy99 a răspuns:

Nu. Probabil majoritatea dintre noi am crezut asta.

| Clorox a răspuns:

Nu esti singurul, it was a trap all along laughing

| Yurisa a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prost și mândru!

| CdeMetal a răspuns:

Si eu am crezut.

| teo530 a răspuns:

Tu si poate 3 sferturi din oamenii care au auzit vreodata acest nume(inclusiv eu)

| Doja a răspuns:

E femeie... a fost antrenata de Leon Danaila

| unvecin a răspuns:

Aveam în clasele V-VIII mai multe tablouri puse într-o ierarhie frumoasă pe peretele din spatele clasei, tablouri cu români celebri. Era și el... și, da, am crezut că e femeie. (Asta cred că era poza din tablou: https://www.delicateseliterare.ro/......nescu.jpg)

Prin liceu când am realizat că e bărbat nu mi-a venit să cred.

Deștept și bine pregătit probabil că n-am fost, dar am reușit să termin clasele I-VIII cu media 10 la toate materiile și să fiu premiant și în liceu + olimpic la o materie preferată... în ciuda acestei confuzii, în lipsa acestei infomații de mare valoare. :))

(Mi-e rușine că nici acum nu știu mare lucru despre el... Doar îmi amintesc poza aia din tablou... Poate într-o zi mai pun mâna pe carte.)