| anonim_4396 a întrebat:

Doare să iti faci un tatuaj?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca doare, doar te inteapa de mii de ori, cu un ac.
Ca sa ai idee cum este, ia un ac acasa, dezinfecteaza, apoi sterge bine cu spirt mana sau piciorul unde faci intepaturile si incepe singur sa te intepi, unul langa altul, sa vezi cat de tare doare.

| aditimus a răspuns:

De durut doare putin la inceput dar pe masura ce imbatranesti poate ti-ai fi dorit sa nu il ai.

| Zorn a răspuns:

Depinde de zona in care vrei sa iti faci tatuajul, dar si de rezistenta ta la durere. De exemplu, cunosc persoane care si-au facut un tatuaj in zona mainii si au spus ca durerea a fost suportabila, mai mult ca niste intepaturi usoare, pe cand in alte zone, gen burta, durerea este destul de mare.

| JamesWatson a răspuns:

Eu unul personal nu am. Dar sora mea și-a făcut.
Cât de dureros e nu pot spune exact. Deoarece diferă de la persona la persona.
De exemplu sunt unele persona mult mai sensibile care imediat cum sunt atinse sau se lovesc unpic le dorea. Dar sunt și persoane care spre exemplu se taie din greșală cu lama de bărbierit sau cu cuțitul când taie ceva și nu au nici reacție.
Prin urmare dacă de firea ta esti o persoana mai sensibilă s-ar putea să te doară mai tare.
După nume mi-am dat seama ca esti o fata/femie și din ce mi-a spus sora mea. Pentru fete e putin mai dureros chair daca ele de fel sunt mai puternice deoarece au piele mai subtire. In schimb băieți/barbati o au puțin mai groasă.

| DeeaCarmen a răspuns:

Doare puțin. Depinde și de zonă

| Anonima1700 a răspuns:

Ca si cum te-ai pensat doar ca doare putin mai tare. Eu recomand sa nu iti faci