| Elgino a întrebat:

E adevărat că cărțile educa spiritul?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ne intrebi sau ne anunti? Nu citesti prea mult din cate se observa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E adevărat că nu. Educația este e-ducație, cineva trebuie să te ducă undeva cu ea. Cărțile sunt neutre, nu educă nimic.

| gabicoo a răspuns:

Greu ie limbul român!

| Werrich a răspuns:

Da. Tristă ar fi viata fără trolling. Mulțumesc frumos!

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Da. happy Îți recomand cartea psihologică "Putere prezentului" de Echkart Tolle. big grin O carte despre dezvoltare personală și dezvoltare spirituală. O poți asculta și audio-book. happy Funda? big grin

| AwGenetix a răspuns:

O fi o intrebare sau o afirmatie sau...ce vroiai sa spui?

| Fabianaa a răspuns:

N-are nicio legătură spirtul cu educația dar da, cărțile sunt importante când vine vorba de educație.

| WonderGirl7 a răspuns:

Dap