| anonim_4396 a întrebat:

Eram la sarbatorile Galatiului si pe undeva in zona Tiglina am dat de muzica indiana pe ritmuri moderne.Cred ca stiti despre ce vorbesc caci i-am vazut si pe la mare si pe la munte.Am spus ceva care l-a marcat pe hamster;-Mi-e frig, ma ia curentul ca sint la intersectie.La intersectia dintre doua culturi.Am vrut sa fie o gluma dar de ce pentru el n-a fost?

Răspuns Câştigător
| ilie a răspuns:

Pe semne ca nu intelegeau moldoveneasca de galati si nu se prindeau de vorbele cu subinteles.Trebuia sa ii dai variante ori nu erau indieni veritabili.

4 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Pentru ca l-a tras curentul pe geam si nu te-a auzit.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca pentru el n-a fost, inseaminea ca a fost prea subtila. Dar care erau alea doua culturi? Varianta despre care mentionezi tu, nu este cultura cum nu sunt eu papa, la Vaticanlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e continuarea de la Maytrei a lu` Eliade?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ptr Valimocanu; Ma refeream in gluma la cultura indiana si cultura noastra in general(daca tot era muzica si dans indian gen Tatanka.)