| I3lacK a întrebat:

Este mai bine sa invat sa desenez pe o tableta grafica decat pe foaie normala? Nu de mult timp am inceput sa desenez, si ma gandeam ca este mai bine sa continui sa invat pe o tableta, avand in vedere ca greselile sunt mai usor de reparat (cu ajutorul anumitor tool-uri din programele folosite) si pot sa lucrez pe mai multe layere etc.

Răspuns Câştigător
| superrrdragută a răspuns:

Pe tableta deoarece iti poti salva creatiile in format electronic si e mai de viitor. Iti propun un exercitiu: incearca sa desenezi ceva pe o foaie de hartie, orice, si apoi acelasi lucru dar pe tableta, şi sa fie cat mai asemanatoare. Aşa vei invata sa faci schiţele pe foaie, şi pe tableta doar modifici.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bazele desenarii se invata cu creion si hartie.
Ulterior, cand deja desenezi bine, poti continua cu orice metoda sau dispozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi cred ca este mai bine sa te specializezi pe tableta grafica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moye

| superrrdragută a răspuns:

Eu te sfătuiesc sa folosești o foaie și un creion!