| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a întrebat:

Este permis ca la scoala sa imi dea doamna profesoara test din toata materia parcursa in acea clasa?(Nu e corigenta/teza)...
Are voie sa imi dea din toata materia predata in clasa respectiva intr-un singur test?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Da. Are dreptul.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu are voie. Legea spune ca trebuie sa intrebe elevii si sa-i roage frumos. Mai mult, n-are voie decat sa va intrebe un cuvnt numai din lectie. Daca va intreaba doua cuvinte aveti dreptul sa-l lasati repetent si-si va pierde anul scolar. Statul o sa vina sa-i ia banii inapoi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce spanac ti a mai predato altfel? Cam multe mofturi pe elevii din ziua de azi

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Abia așteptai să o reclami, dacă răspunsurile primite erau în favoarea ta.
Ei bine, profesorul are dreptul să vă evalueze cum dorește, iar dacă ți-ai făcut-o dușman, e vai de pielea ta. Crede-mă, nici măcar directorul nu are dreptul să intervină la ora ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, va alegeti voi si ea executa. Logic ca are voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te duci la director si rezolva el mai ales daca esti intr-o relatie buna cu directorul.

| BlueDark a răspuns:

Sotia mea, profesor de limba franceza, le da teste elevilor ei fara sa ii anunte.Din materia de zi te poate asculta oricand si poate sa te evalueze cum vrea.Totusi,la testele care se dau din toata materia, trebuie sa se anunte cu 1-2 saptamani inainte.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Da, are voie.

| Unicornlover7 a răspuns:

Ei bine, teoretic nu prea. Adica testele ar trebui sa fie o evaluare a ciunostiintelor pana la un punct, daca e din toata materia e teza. Acuma, daca ati suparat-o sau doar asa vrea ea, pana la urma ea e profesoara, ea are pixul si poate face ce vrea. Asa e si la mine la liceu, insa daca inveti treptat nu ar trebui sa ai vreo problema. Testele neanuntate sunt din lectia de zi; Testele anuntate sunt dintr-un capitol, maxim 2, si tezele sunt din tot, dar daca profesoara va cere, fii figur ca stie ca puteti, si nu te mai stresa