Concurs! Ești creativ, îți place să desenezi? Avem de dat o invitație la Clubul online de Desen!

Concurs!
Ești creativ, îți place să desenezi? Avem de dat o invitație la Clubul online de Desen!

Am revenit cu un nou concurs pentru toți pasionații de desen. Prietenii de la Fundația Calea Victoriei oferă o invitație la Clubul online de Desen: Creativitate, inspiraţie, relaxare. Vor fi 4 întâlniri unde se vor studia și experimenta tehnici diferite ale artei grafice. Fiecare întâlnire durează două ore şi are loc pe platforma Zoom. La curs e nevoie de un bloc de desen, diferite creioane, de la H la B, cărbune, creioane albe, pasteluri, creioane aquarelabile, tuş, fine liners. Nu toate sunt obligatorii, dar cu cât ai mai multe materiale, cu atât experienţa practică va fi mai plăcută.

Ai aici mai multe detalii despre atelier.

Așadar, pentru a câștiga invitația scrie în comentarii ce așteptări ai de la acest curs, ce ți-ar plăcea să înveți. Luăm în considerare răspunsurile venite până pe 7 iunie, ora 12:00 și apoi vom extrage câștigătorul prin tragere la sorți.

Mult succes!

Câștigătorul e Adriana45

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, îmi place să desenez.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Este neaparat sa desenam traditional( cu creioane, carbune, acuarele, etc), sau putem si digital( cu tableta grafica intr-un program de desen si cu share la screen)? M-ar interesa acest club.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

De fapt, excludeti-ma... n-am timp de cluburi de desen, trebuie sa invat pentru BAC.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Da,imi place enorm.

| DenqOO a răspuns:

Și mie îmi place să desenez.

| Saiko93 a răspuns:

Buna, visul meu de cand eram mic este sa devin artist si sa aduc un nou renume tarii noastre frumoase happy Momentan, simt ca arta este subestimata si e pacat fiindca cu totii simtim uneori nevoia de o escapada placuta din activitatile cotidiene big grin!

| Fashionista10 a răspuns:

Îmi place să desenez

| Sami4041 a răspuns:

Ma astept sa ma ajute sa ma dezvolt in domeniul desenului!

| DiaDiana9 a răspuns:

De la acest concurs astept sa ma ajute sa desenez mai bine si sa invat mai multe lucruri despre desen.

| itsbritney a răspuns:

Acest curs ar fi un exercițiu bun in dezvoltarea unui graphic designer.

| Adriana45 a răspuns:

Bună ziua,
Sunt pasionata de desen. În trecut am învățat tot ce se putea despre desen. Am mers la un curs vestimentar unde am folosit materialele specificate mai sus. Mi- ar plăcea sa desenez din nou și sa aprofundez domeniul. Va doresc o zi frumoasa!

| Lavinia0987 a răspuns:

Da, îmi place să desenez.

| Ameliaamalia555 a răspuns:

Iubesc sa desenez

| Geo745Geo a răspuns:

Bună ziua.
Am inceput de curând sa desenez in mod serios dupa ce toata viata mea mi s-a spus ca nu voi ajunge nicaieri.
Nu am situatia financiara necesara pentru cursuri si dupa ce m-am informat despre club sunt destul de sigura ca ma va ajuta sa imi incep cariera si sa am o baza solida.
Mi-ar placea sa invat despre anatomia umana, tehnici de hașurare si orice altceva legat de arta?