| мιcυтѕαααα a întrebat:

Eu nu pot desena anime, witch...etc. pentru ca nu stiu cu ce sa incep. laughing Voi cu ce incepeti cand desenati personaje animate?

Răspuns Câştigător
| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Fata--->corpul---->parul----->ecran

15 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Iti este destul de greu la inceput, sa desenezi anime-uri sau desene animate pentru copii, doar din imaginatie. Incepi doar sa copiezi desenele de pe internet.
Cauta pe google images, o imagine, care vrei sa o desenezi tu. Apoi, cu foaia in fata te uiti si la monitor, mai si desenezi, si tot asa. Eu asta fac, si imi ies cat de cat bine:P
Ca daca desenez dupa mintea mea, lesina purecii si paienjenii de ras la ce caricaturi fac eu pe foaia aia:))
Uite, eu, imaginea asta am incercat s-o desenez, si asta mi-a iesit si cel mai bine:P
http://guiasmetin2cl.host56.com/......600%5D.jpg

succes:P

| SecretName1234 a răspuns:

Cauta pe youtube how to draw anime caracters eu de pe youtube am invatat mai intai am invatat cum sa desenez fata apoi ochii gura parul maini. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| Hikari a răspuns:

Pai intai le fac schita, iar apoi la treaba.winking

| crisbebe a răspuns:

Daca nu ai talent la desen pune foaia pe monitor si copiaza poza si nimeni nu o sa isi dea seama

| Bujîe a răspuns:

Cu părul. nu ştiu de ce dar mereu încep cu părul.

| Rossey a răspuns:

Tom y jerry.

| AleAnyo a răspuns:

Cu capul, apoi continui cu corpul, cu picioarele si apoi fac parul si fata.

| TootydeCool a răspuns:

Este total gesit sa incepi cu parul trebuie sa trasezi usor forma capului imparti capul faci ochii buzele (fata) apoi faci parul si la urma corpul!@! succes

| ionut6715 a răspuns:

Fata corp par ecrantongue

| xStefanXxX a răspuns:

Mai intai fa-ti un plan cum ai vrea tu sa fie animeu si dupa deseneazal alt sfat nu pot sa iti dau.

| Nes7eA a răspuns:

Conturu' fetei =D

| PuffyPufosul a răspuns:

Poate ti-e de folos site-ul asta : http://www.drawspace.com/

| geooor a răspuns:

Eu incep cu parul, si asa trebuie, pentru ca daca faci mai intai corpul niciodata nu iti va iesi capul perfect

| ArTistuL a răspuns:

Eu incep cu fata->parul->gatul->mainile->corpul->picioarelebatting eyelashes(sper ca am fost de ajutor)batting eyelashesbatting eyelashesfunda?batting eyelashesbatting eyelashes

| Jojo2104 a răspuns:

Eu incep cu parul apoi fac capul:d
sper sa iti fie de folos