Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Exista aplicatii in care daca incarci un sunet il poate transforma in partituri muzicale?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Au existat cateva programe de studio care au avut si asemenea functii de transformare, in format de partitura digitala (midi).
Unul din aceste programe a fost Sony Sound Forge, la care s-a putut atasa un plug-in de transformare, care a recunoscut pana la 24 instrumente. Evident, sunetele ne-recunoscute (corect) lasa lipsuri sau erori in partitura rezultata.

| sierra1 a răspuns:

E splendid, aici:

https://piano2notes.com/

| Frank51 a răspuns:

Nu, dar există partituri gata făcute la majoritatea melodiilor, sub formă de midi.