| inflicted a întrebat:

Exista cursuri de fotografie acreditate? Să poată echivala o facultate sau macar sa fie o dovadă bună că ai cunoștințe în domeniu?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acreditate pentru ce? Ca stii sa apesi butonul de declansare? laughing
Cursurile de fotografiere sunt ca si restul cursurilor de arta: te invata notiunile de baza.
Daca ai talent, inspiratie si rabdare, atunci dupa cateva zeci de mii de poze facute vei avea si cateva reusite, artistice.

| danbnz a răspuns:

Da, dar hartia aia nu reprezinta nimic.
Mai mult conteaza ce stii sa faci.

| mihai69 a răspuns:

Da, există. (Vezi de exemplu oferta pe s@itul F64.ro).
https://www.f64.ro/cursuri/cursuri-foto---seminarii-foto/cursuri-acreditate
Dar diploma aia e echivalentă cu o diplomă de la Spiru Haret - va trebui să dovedești că ai aptitudini, nu doar s-o arăți ca să te creadă lumea că știi ceva.

| anonimg a răspuns:

Am auzit de astfel de cursuri, si ca multe firme te imbie cu diplome. Dar la final acestea nu sunt valabile nici macar pe teritoriul Romaniei.