| mia_8736 a întrebat:

Exista cuvinte ce nu au sinonime?

Răspuns Câştigător
| EzoPunctt20 a răspuns:

Da, bineinteles, insa in ciuda faptului ca nu au sinonime, ca oricare alte cuvinte, pot fi explicate. Incearca tu de exemplu sa gasesti un sinonim pentru "carbogazificat". Gasesti? Nu!
Deci da, exista cuvinte fara sinonime.

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Sinonim.

| adit58 a răspuns:

Da, logic. De exemplu televizor. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

| vladf58 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, pentru ca chiar daca nu au un cuvant ca sinonim, pot avea o propozitie

| Lary2324 a răspuns:

Gandeste-te la sporturi: schi; volley etc. nu o sa gasesti un al doi-lea cuvant pentru schi

| maryuck07 a răspuns:

Da

| kristinika11 a răspuns:

Da. din cate stiu eu exista 2 cuvinte:
n-a si n-ati