| Vladutiku a întrebat:

Exista spatii special amenajate pentru Graffiti in Bucuresti?
Daca da, unde?

1 răspuns:
| Denis140 a răspuns:

Municipalitatea propune interzicerea graffiti în Bucureşti, fără acordul proprietarului sau în afara spaţiilor special amenajate, pentru a se evita situaţiile în care sunt vandalizate clădiri, staţii de metrou, pasaje sau cabine telefonice. Proiectul de hotărâre privind reglementarea "graffiti" în Bucureşti a fost postat pe site-ul Primăriei Municipiului Bucureşti, fiind supus dezbaterii publice până în 4 noiembrie. Proiectul a fost iniţiat în condiţiile în care "în lipsa unor reglementări concrete, graffiti a devenit un fenomen în municipiul Bucureşti".
Funda? :*