| AvalohAlyn a întrebat:

Frecventati bibliotecile din oras? Ce fel de carti obisnuiti sa luati?

8 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am multe cărţi, primesc multe cărţi fiindcă prietenii îmi cunosc pasiunea, cumpăr multe cărţi, biblioteca mea poate rivaliza cu cea judeţeană...problema e că-mi plac multe genuri, rămân şi fără bani şi fără spaţiu...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da.Am legitimatie.Imi plac cartile politiste.

| arysa a răspuns:

Da trec apropae saptamanal pe la biblioteca; De obicei iau carti de psihologie, carti din colectia Chic sau Cocktail, sau romane politiste.

| larisa_6959 a răspuns:

Da frecventez biblotecile, cea de la scoala e cam saraca, dar cea judeteana e destul de bogata (are vreo 600-700 de mii de cartii), in plus am si eu o bibloteca de vreo 200 de cartii. Imi place orice gen de carte, pana acum am citit de toate.

| viatadecacatt a răspuns:

Nu pentru ca nu prea citesc.

| publicname a răspuns:

Da frecventez.pai tot ce prind, nenumarate, fara nr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frecventam. Am facut parte din cenaclul bibliotecii si am facut am luat multe premii la creatie. Din pacate, timpul nu-mi mai permite. Ma consider membra daca trec si eu o data pe luna la biblioteca laughing.

| curiosa a răspuns:

De obicei iau carti in domeniul meu-arta, desi am si acasa o biblioteca destul de vasta, mi-ar placea insa sa gasesc mai multe reviste si carti mai recente, tot in domeniul artei dar nu prea se gasesc. in rest mai iau si carti scrise de romani, sa vad ce se mai intampla in cultura.