| drian a întrebat:

Hei!
Acum ca sunt acasa, as vrea sa invat sa desenez mai bine si am inceput cu ochii. Nu stiu tehnica...dar poate ma ajutati voi cu niste sfaturi, tutoriale.

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tutoriale sunt pe YouTube o grămadă.
https://www.youtube.com/watch?v=wpZzbAeVxAE
Eu îți recomand, după ce prinzi așa ideea, cum ar trebui să desenezi un ochi, să te uiți la poze cu oameni reali și să încerci să copiezi ce vezi acolo. Caută poze cu oameni cu expresii diferite: fericiți, triști, nervoși etc și imită, desenează mult că numai așa evoluezi. Succes!

| idkkkkkk a răspuns:

Sunt multe tutoriale pe internet.Nici eu nu o aveam cu desenul pana m-am uitat la ele.De atunci parca mi am mai dat drumul!