| adelinamuntean a întrebat:

Hei,am nevoie de ajutor! Trebuie să scriu o "carte" SF, dar problema e că nu am inspirație, și trebuie să fie ceva original, așa că dacă ați avut parte de o întâmplare mai neobișnuită sau dacă ați auzit despre o astfel de întâmplare vă rog să-mi scrieți

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Trebuie să scriu o "carte" SF, dar problema e că nu am inspirație"

atunci las-o pe altă dată (calendaristică)

| adelinamuntean explică (pentru sierra1):

Nu pot să schimb data

| sierra1 a răspuns (pentru adelinamuntean):

O carte nu "trebuie" scrisă. Dacă ai "chemare", vine de la sine, dacă nu, pace!

| Andreeush a răspuns:

Dacă îți trebuie la școală ar trebui să înveți să îți faci singură temele.

| adelinamuntean explică (pentru Andreeush):

Nu e pentru școală

| johnnny123 a răspuns:

Da, am avut parte de o întâmplare neobișnuită.

Un bărbat în negru care respira greu mi-a tăiat o mână cu o sabie laser. Apoi mi-a dezvăluit că este tatăl meu și mi-a propus să mă alătur lui pentru a-l distruge pe împărat și a stăpâni galaxia. Am preferat să mor și m-am aruncat în gol, dar am fost salvat în ultimul moment de o prințesă care s-a dovedit a fi sora mea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce trebuie?

| Panamax a răspuns:

O printesa extraterestra s-a indragostit de mine si mi-a facut niste chestii care se fac doar pe planeta lor.
Nu le pot descrie aici deoarece risc sa mi se inchida contul, si multi dintre useri o sa ramana marcati pe viata.
S-ar rusina chiar si producatori de filme pentru adulti.