| AlinIZ a întrebat:

Hei, cam cat de bun trebuie sa fiu la pictura ca sa intru la un liceu de arte?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Trebuie sa stii sa desenezi frumos sa ai simtul proportiilor, sa stii sa pui umbre, sa pictezi sau sa modelezi in lut.
Se vor da 2 probe. Prima din desen in creion. A doua proba va fi la alegere intre pictura sau modelaj.
Liceul de Arte organizeaza cu incepere din luna martie cursuri de pregatire pentru elevii care intentioneaza sa dea examen de admitere la ei. Intereseaza-te din timp cu privire la asta la liceul in cauza.

| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa iei legatura cu un profesor de desen.
Dar ai grijă, daca nu mergi la școală în străinătate, dupa ce termini scolile din Romania de arte, esri muritor se foame, si aici si 'afară', asa ca... Vorbeste serios cu parintii tai, ei sigurat vor un viitor bun pentru tine in care nu vei muri de foame.

| Dilibache a răspuns:

Terminând un liceu de arte o sa iti para rau crede.ma.Fa.ti studii normale si daca vrei cu adevarat asta trebuie sa fii foarte atent.Despre talent nu stiu ce sa zic nu trebuie sa fii grigorescu dar iti trebuie o boaba de ceva