| anonim_4396 a întrebat:

Hei! kiss Ce carti de Stephen King ati citit si care sunt cele mai faine?

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

Citeste recenziile pentru urmatoarele carti de Stephen King :
http://www.cartidecitit.ro/......ephen-King
http://www.cartidecitit.ro/......b-recenzie
Lectura placuta!

16 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Am citit doar Christine. Mi s-a parut interesanta dar nu atat de interesanta incat sa mai citesc si alte carti de acest autor.

| AG a răspuns:

Cimitirul animalelor, Christine si Mobilul. Cea din urma seamana mult cu filmul Dawn of the dead.

| Necrophagist a răspuns:

Jelli dragă unde eşti că ai un fanlaughing

| Dumnezău a răspuns:

Am citit de la SK doar siining si e una din cartile mele preferate, desi cred ca ar fi fost indicat sa puna accentul mai mult pe horror si evenimentele din carte decat pe descrierea trecutului lui Jack.Am pe calculator vreo zece carti de-ale lui, si pana incepe liceul, cred ca o sa citesc si Carrie sau Salem's Lot.Mi se pare un scriitor foarte bun si imi place stilul lui.

@xJelliSkittles: Daca esti chiar asa mare admirator(desi am o vaga indoiala) poti sa pui la nick SkittlesLovesJelli ca sa nu creezi confuzii.Dar tare mi-e ca esti un trol... Sper sa ma insel.Pace!

| R0XANNE a răspuns:

The Breathing Method x

| IceCreamDoll a răspuns:

Desperation mi se pare cea mai horror si cea mai buna carte. Ar mai fi si Cimitirul Animalelor si Carrie. O lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu care sunt cele mai misto, dar eu am citit The Stand, Salem's Lot, Cell si siining si mi-au placut toate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Necrophagist --> Ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Necrophagist, multumesc ca m-ai anuntat straight face!
@xJelli, te rog frumos sa iti schimbi numele. Nu de alta, dar nu vreau sa se creeze confuzii. Daca una din noi este un conflict sau orice altceva, sa pice cine nu trebuie de prost. Multumesc de intelegere, daca ai asa ceva. In plus, am probleme cu trollii, imi tot fac clone si scriu obscenitati in numele meu. Ma deranjeaza ca se folosesc de prostimea majoritara, care crede inainte sa li se confirme si sa se informeze. Tipic romanului prost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa iti pui simplu xSkittles sau Xjelly sau orice altceva, numai sa nu contina Jelli. Te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jelli stii eu nu vroiam sa-mi schimb numele dar am facut'o ca sa nu fiu nesimtita si acum vad ca deja ai prea multe pretentii.Nu mi-l mai schimb ba chiar ma bate gandu sa il schimb la loc cum era. Daca nu iti convine schimbati-l tu.

иeмaиנa nu sunt troll straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ma? Poftim? Eu, sa nu am pretentii de drepturi de autor? Vai, draga tu ai pretentii sa nu am eu pretentii no talking!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jelli ce pitipoanca esti straight face nu imi schimb numele punct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum sa ma judeci din moment ce nu m-ai vazut niciodata si nu sunt pitzi.
Si stii de ce nu-s?
1. Pitipoancele scriu total agramat si injura ca la coltul strazii, folosind de multe ori un vocabular vulgar si replici copiate. - eu respect limba romana si vorbesc frumos, iar daca injur o fac inteligent. Fara vulgaritati.
2. Pitipoancele au o atitudine de superioritate data de manele pe care le asculta si mesajele acestora - nu ascult manele de niciun fel, nici americane, nici electronice, nici romanesti. Si nu sunt tipul ala care sa se creada superioara desi toata; lumea m-ar ironiza, dar pitipoancele nu realizeaza asta.
3. O pitipoanca flirteaza cu toti boschetarii si se cupleaza cu ei ca sa para cool in gloata ei de copii nesupravegheati - eu in general nu ma indragostesc de oricine si nu ma las flatata de orice jegos cu replici de macho.
Si exemplele continua. Sunt mai multe tipuri de pitipoance, dar punctele astea sunt esentiale dupa mine. Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jelli de ce iti bati capu sa scrii atata nu te inteleg fiindca nu ma prea intereseaza de ce spui tu

dupa cum te-ai exprimat in raspunsul cu "pretenitiile" am trasc concluzia ca esti piti

si nu mi-o schimb

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu chiar nu ai simtul umorului? Replica aia era data in gluma, ma gandeam ca poti percepe subtilitatile. Nici nu imi mai bat capul cu tine, eu ti=am explicat dar tu nu vrei, ori nu poti sa intelegi. Lasa-l asa, fa ce vrei cu numele.