| GandacelScumpicel a întrebat:

Hei! cum sa sterg urmele ramase de la creion? eu am desenat de mai multe ori o chestie si am tot sters si dupa nu am mai desenat nimic in locul ala si au ramas urme de creion.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Nu mai ai cum, daca ai facut 'incizie' in foaie,,,, incearca sa folosesti creioane de la B2 in sus, si sa nu apesi prea tare - ele inegresc foaia fara sa trebuiasca sa apesi si se sterg mult mai usor decat creioanele stas- care sunt HB [H-ul zgarie]
De asemenea, radiera probabil nu e buna. Cauta radiere dinalea in forma de triunghi, de exemplu cele de la Factis, pe care scrie "Made in Spain"
Daca faci asa, nu o sa mai intampini asemenea probleme.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Schimbă foaia!

| Georgeeeee a răspuns:

Nu prea ai cum, poate cu o guma de sters ceva mai buna, data viitoare nu mai apasa pe creion