| mailiana a întrebat:

Hei, hei!
Incerc sa imi imbogatesc vocabularul, asa ca iau cuvintele grele si mai lungi pe care le gasesc in ceea ce citesc, le caut sensul si incerc sa le memorez. Dar nu prea reusesc...cum fac sa le tin minte?

1 răspuns:
| whydsh87sd a răspuns:

Hmm..incearca sa inveti o limba straina la nivel avansat...sa vezi ca o sa regasesti progrese si in romana. Pt nimeni nu e usor sa retina cuvinte lungi si imbarligate, tine de fiecare in parte, dar pe cele care simti ca te vor ajuta, le vei prinde mai reoede orice ar fi.