| anonim_4396 a întrebat:

Hei, nu stiu daca am talent la desen, am facut niste desene, m-am uitat pe Youtube la tutoriale si chiar mi-a iesit dar tot nu imi dau seama daca am talent, familia spune ca am talent si prietenii si unele persoane, numai desenz de un an cred nu stiu de ce..am fost in depresie mult timp si poate asta e. Acum in acest moment ma simt foarte prost, sora mea m-a rugat sa ii fac un portret dar fara par pentru ca avea leucemie si eu i-am zis ca nu ii fac pentru ca numai desenez.Nu s-a suparat va da-ti seama..eram foarte apropiati, ea a murit acum 7 luni, nici acum nu imi vine sa cred e totul un cosmar am fost la pshiolog dar degeaba...ea avea 16 ani si eu 15 ani, ideea e ca am ramas cu asta in minte.Ma doare sufletul ca nu i-am facut atunci desenul acela, inainte sa moara a scris cateva dorinte pe care le avea ea si una din ele era sa stie sa deseneze, ea nu stia ca o sa moara si au ramas dorintele acelea pe foaia aceea si a bagat-o intr-o sticluta, pe care voia sa o arunce in mare cand s-ar fi dus in viitor.Da nu stiu viata mea e prea grea..pana acum nu am niciun raspuns de ce a murit poate cand o sa mor o sa aflu.O sa ii indeplinesc eu dorintele.
Va l-as aici cateva desene facute de mine
https://imgur.com/a687tIz
https://imgur.com/hOagkJk
https://imgur.com/OruhXC6

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Nu trebuie sa ai neaparat talent, conteaza si cat iti place sa faci asta si cat timp investesti in desen.
Daca desenele nu sunt copy-paste dupa o poza, sunt extraordinare. Daca le-ai copiat, tot sunt foarte bune, dar trebuie sa lucrezi si pe partea de creeativitate.

| anonim_4396 explică (pentru AlexCristi97):

Da mulțumesc, nu știu la ce te referi prin copy paste oricum am făcut și portrete unelor persoane și au ieșit bine big grin

| AlexCristi97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin copy-paste ma refeream sa ai o poza in fata care e usor de reprodus (de exemplu desentul altcuiva) si fiecare umbra si linie sa o pui dupa poza din fata, fara sa modifici nimic din designul initial.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Nu putem sa iti vedem filele asa, trebuie sa le pui pe un website, gen deviant art sa le putem vedea, daca am putea vedea filele cuiva doar prin directionarea de la computerul sau a filei, toate lumea ar putea vedea orice.

| anonim_4396 explică (pentru Spataru_Doina_1979):

Vezi acum ca merge big grin

| Pikachūﯰ a răspuns:

Nu prea cred ca tu le-ai facut laughing (sunt mai sceptic)
Dar daca chiar tu le-ai facut DA, CHIAR AI TALENT!
Ar trebuii sa faci mult mai multe happy

| anonim_4396 explică (pentru Pikachūﯰ):

Da, eu le am facut multi mi-au zis ca nu cred ca eu le am facut, mersi happy big grin