| anonim_4396 a întrebat:

Hei! kiss Pentru cine a citit cartea Hotul de carti: Cum vi s-a parut? big grin

Răspuns Câştigător
| inflicted a răspuns:

Sunt inscrisa in clubul de lectura al scolii, iar asta este cartea pe care o vom citii anul asta.Am citit cateva fragmente, dar inceputul mi-a placut cel mai mult. "Uite un adevar: vei muri!" Naratorul este moartea ceea ce o face si mai palpitanta, iar hotul de carti este o fetita din cate am inteles.

3 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

"Hotul de carti" de Markus Zusak este o carte extraordinara. Vei descoperi cuvinte pictate, decoruri şi descrieri redate prin asocieri inedite de sensuri, iar "Jurnalul Morţii" va reprezenta esenţa însăşi a întregului roman "Oamenii, lăsând la o parte orice altceva au bunul simţ de a muri."
... restul recenziei aici: http://www.cartidecitit.ro/......rkus-Zusak
Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serios?
Ia fa-ne tu o descriere de vreo cateva pagini.
Poti?

Răspuns utilizator avertizat