| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Spuneti-mi cateva citate care v-au impresionat. happy

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu sunt impresionat usor...dar imi place asta
,, doar 2 lucruri sunt infinite... universul si prostia omului,,

| Just1dream a răspuns:

Nu stiu daca sunt unle dintre cele mai impresionante citate, dar mie imi plac foarte mult:
"Despartirile au ceva din melancolia asfintitului, o blanda stralucire ce ascunde in ea avertismentul intunericului..."
"Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile."
"Lacatele din noi se deschid cu o lacrima."
"Oamenii sunt rai findca nu au imaginatie."
"Nu exista, poate, ceva mai trist decat un om care vrea sa fie vesel cu orice pret."
"Timpul e o fiara care are nesfarsita rabdare de a inghiti totul."

| Iiiiioana a răspuns:

Imi place foarte mult citatul: "Nu-ti fie teama de moarte, fie-ti teama de viata netraita."
sau:"O prietenie trece si prin foc!"

Răspuns utilizator avertizat
| Binevoitor a răspuns:

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

SA INVATAM SA NE EXPRIMAM CORECT!
Spre exemplu:
"Nu am stiut!" se zice CORECT "Nu m-am obosit sa aflu!"
"Nu am putut!" se zice CORECT "Mi-a fost lene sa caut o solutie!"
"Nu inteleg!" se zice CORECT "Mi-e greu sa gandesc singur!"

"Am uitat!" se zice CORECT "Nu mi-a pasat suficient!"

Einstein spunea ca: "Problemele pe care le avem nu pot fi rezolvate cu acelasi nivel de gandire cu care le-am creat"
"Un om trebuie sa fie suficient de matur sa admita ca a gresit, suficient de destept sa profite de greseala si suficient de puternic sa o corecteze" John C. Maxwell
"Sa gresesti e omeneste, sa perseverezi in greseala e diabolic"Seneca
"La inceput te ignora, apoi rad de tine, apoi se lupta cu tine si apoi TU castigi" Mahatma Ghandi
" Cine da libertatea in schimbul sigurantei, nu le merita pe niciuna si le va pierde pe ambele"Ben Franklin
" Puterea exemplului nu este doar o metoda de educatie ci este SINGURA metoda" C.G. JUNG
"Nesatisfacerea placeriilor duce la o acumulare de energie, pe când satisfacerea lor duce la o relaxare si o pierdere de energie." M. Simion
"Oamenii cresc findca alti oameni au încredere în ei. Nu cunosc nicio poveste de succes despre un om care a reusit ceva remarcabil findca a fost criticat sau findca cineva n-a crezut în el"Andrei Rosca