| Larisa005 a întrebat:

Am de facut la Lb Romana un proiect pe baza unor intrebari. La una dintre intrebari nu sunt sigura pe raspunsul meu, intrebarea suna cam asa Cum este vazuta iubirea in cele trei poezi? Cele trei poezii sunt "Lacul" de M. Eminescu, "Emotie de toamna" de Nichita Stanescu si "Izvorul Noptii" de Lucian Blaga.
Va rog, niste idei macar la una dintre poezii? puppy dog eyes
Funda, Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| Izza_8670 a răspuns:

Parerea mea este ca in aceste poezii iubirea este considerata ca lucrul de fara care nu se poate trai sh motivul poetilor de e trai.acestia isi considera iubita ca pe un astru sh caracterizeaza natura ca un templu al iubirii... sper ca te; am putut ajuta. funda?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=829

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este vazuta diferit in cele trei poezi, viziunea cea mai romantica este in poezia Lacul de Mihai Eminescu. Pentru Eminescu iubirea este un sentiment deosebit, ceea ce se observa si in poeziile sale. Poate reusesti sa dezvolti tu mai mult...imi pare rau ca nu am mai multe idei.Bafta.

| Larisa005 explică:

@anonim, am cerut doar o parere, nu o sa imi fac nota pe raspunsurile de pe TPU, stiu raspunsul doar ca cer o parere pentru ca nu sunt sigura, so. happy

| BeTy14LoVeJesse a răspuns:

Exact asa am si eu big grin Dar noi am dat citate din fiecare poezie si era bine love struck sper ca te-am ajutattongue funditabatting eyelashes?