| Damurcon a întrebat:

As vrea sa invat sa desenez, dar nu stiu de unde sa incep. Daca stiti vreun site sau ceva, as vrea sa o iau complet de la inceput. Multumesc.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia creionul si hartiile si deseneaza ORICE, pana ce iti place.
Mai tarziu, pe cele considerate de tine mai reusite, le poti arata la cineva profesionist, sa-i ceri parerea.
In acest mod vei avea stilul tau propriu, pe care sa-l dezvolti, cu timpul.

| Adry05 a răspuns:

Mai bine iti iei o carte pe aceasta tema, sunt mult mai profi si mai detaliate decat un site.

| ALGator a răspuns:

Mergi la un cerc de desen.

| userul7200 a răspuns:

Desenul e mai mult un talent. Depinde si ce vrei sa desenezi happy

| Luizaaa a răspuns:

Hey si eu desenez (portrete) daca vrei intra pe pag mea de Facebook Luiza Ene. Daca stii spaniola intra pe Arte Divierte.
Iti las cateva link-uri:
https://www.youtube.com/watch?v=yBgqc6wFkYs
http://www.lucas-impex.ro/......--357.html
Si unul mai detaliat: https://artofwalent.wordpress.com/......i-portret/
Succes in noul tau hobby!

| ALGator a răspuns (pentru Luizaaa):

Pe linga desen ar mai fi de luat in seama culori, perspectiva, compozitie, materiale si texturi. iluminat si chiar si stiluri, asa, puse la gramada. Nu e sigur ca daca reinventezi roata mai ai timp si sa mergi cu ea :-)

| AC_Andreea_1984 a răspuns:

Să înveți să desenezi! Asta nu cred că se învață,dar dacă vrei să ai desene foarte frumoase desenează mai des, şi pe zi ce trece vei desena ca un,, maiestru"