| IoaNa1428Dmd a întrebat:

Hei TPU, îmi poate spune și mie cineva care sunt semnificațiile cărților de ghicit Dal Negro treviso?
Am căutat peste tot și nu găsesc. Îmi poate da cineva explicații?
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| 777sebi a răspuns:

Cărțile de ghicit Dal Negro Treviso sunt o versiune a cărților de tarot care conțin 78 de cărți și sunt utilizate pentru a face citiri sau pentru a ghici viitorul. Fiecare carte are o semnificație specifică și poate fi interpretată în funcție de contextul în care apare într-o citire.

Există două categorii principale de cărți în acest set de tarot: Cărțile majore și cărțile minore. Cărțile majore sunt cele 22 de cărți care reprezintă elemente simbolice importante și sunt considerate a fi mai importante în interpretarea unei citiri. Cărțile minore sunt cele 56 de cărți care sunt împărțite în patru suite: spade, cupe, bastoane și monede. Fiecare suită reprezintă o anumită temă sau aspect al vieții și poate fi interpretată în funcție de contextul în care apare într-o citire.

Pentru a înțelege semnificațiile specifice ale fiecărei cărți din acest set de tarot, ar trebui să studiați ghidurile de interpretare și să exersați citirea cărților. Este important să țineți cont de contextul în care apare fiecare carte și să luați în considerare întrebările pe care le puneți atunci când faceți o citire pentru a vă ajuta să înțelegeți semnificațiile cărților.