| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy sunt fata si vreau sa invat sa cant la orga, o sa iau lectii cu un profesor, dar am o intrebare pentru cei care stiu..cum ati invatat? Gen cum vi s-a parut, cat de repede ati invatat? Sau cum e acum... puteti canta orice, banuiesc ca daca sunt fata nu e nici o problema, o prietena mi-a spus ca fiind fata nu e bine sa cant la orga...dar eu asta vreau sa fac, ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Depinde de vointa si de expertu care te invata, poti invata foarte repede cateva luni daca te atrage foarte tare

| TLF92 a răspuns:

E irelevant sa te apuci daca ai peste 16-18 ani sa canti la orice instrument, parerea mea, fara sa supar

| Anonima6754 explică (pentru TLF92):

Ai mare dreptate, dar eu am 13!

| Februar30 a răspuns:

In studiul unui instrument conteaza mult timpul pe care i-l acorzi zilnic (macar 1-2 ore/zi). In ritmul asta in vreo 2 ani poti ajunge sa canti piese de dificultate medie. Cel mai usor o sa-ti fie daca vei face pregatire cu un profesor de muzica. Apoi dupa cativa ani vei putea studia si individual, fara profesor.
Apropo, poti studia orice instrument doresti. Nu este un dezavantaj (sau avantaj) faptul ca esti fata.

| Lectiideorgacopii a răspuns:

Bună. Nu contează dacă ești fata sau băiat poți învăța sa canti când și cum doreștihappy te pot ajuta cu lectii de orga online, ma poți contacta la nr 0771 264 667