| mriuls a întrebat:

Hei TPU, vreau niste carti de aventura, interesante[dau funda!

10 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

Robin Hood, Aventurile lui Sherlok Holtes. funda?

| bigsy a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer, Robin Hood, Aventurile lui Sherlok Holtes.

| Anastasia4u a răspuns:

Buna iti recomand Aventurile lui hackel berry phin este plina de aventura si amuzament am citit-o de vreo 80 de ori n-am putut sa o las. Sper sa-ti placa!

| terminallyCapricious a răspuns:

Harry potter(cam 5 carti)
aventurile lui miles miercuri(3 carti)
cartile inorogilor(suna cam de fetite dar nu este asA)(cam 5 carti)
jules verne
cartile junglei(2 carti)
sirenele din camera 11
gavroche cosette
SPER SA ITI PLACA, CREDEMA LE-AM CITIT SI SUNT MINUNATE! IMI DAI PLLZ O fundita?

| virusxxx112 a răspuns:

Cea mai tare e "2 ani de vacanta".

| BlackTiger a răspuns:

Pai cartile cu Harry Potter sunt niste carti foarte frumoase si pline de aventura si in plus le poti vedea drept si filme. Funda?

| MeCoolFunny a răspuns:

Buna
Iti recomand:
Piratica
si
Herry Poter

| AdiCosac a răspuns:

Winnetou, robinson crusoe, comoara din insula si cartile lui Jules Verne.

| lee_7742 a răspuns:

Eragon-christopher paolinibig grin

| Sandel_5292 a răspuns:

Seria "A Song of Ice and Fire" de George R. R. Martin. Dupa prima carte a fost realizat un serial pe HBO "A Game of Thrones".In serie momentan sunt 6 carti si trebuie sa se mai publice 1.