| AdrianaAlexandraSr02 a întrebat:

Hei, vreau sa imi cumpar niste creioane colorate si nu stiu care sunt mai bune dintre :
Marco Raffine, Marco Renoir Fine Art sau Faber Castell.
Sunt pe arhitectura si vreau niste culori bune pentru desene, naturi statice, desene cromatice...

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vad ca nu te-a prea ajutat taspunsul de la axeat aceasta intrebare, ultima data.

Vezi si: https://www.thearchitectsguide.com/blog/best-drafting-pencil
https://www.google.com/......tists.html

| KR0NSTADT a răspuns:

Ești cam pe lângă arhitectură, nu pe arhitectură. Faci un melanj de termeni doar ca să pari interesantă. Pentru tine, dacă tot urăști grafitul, recomand Kober și Savana. Și un trafalet folosit.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Am vazut ca ai pus a treia oara intrebarea asa ca mi-am intrebat o prietena de la arhitectura. Raspunsul ei: "Derwent sau Koh-i-noor, superioare fata de orice, le gasesti la magazinele de arta"

| AdrianaAlexandraSr02 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu stiu de ce s-a postat intrebarea de mai multe ori, probabil a fost o problema cu site.ul.
La mine in oras nu sunt magazine de arta.

| TheWznd a răspuns:

Ia-ți câteva nuanțe (4-5) din fiecare brand care îți place și încearcă să desenezi cu ele. Vezi care se potrivesc cel mai bine cu stilul tău. Toate creioanele profesionale sunt bune, dar important e să găsești ceva cu care să te simți tu confortabil să lucrezi. Pe lângă cele menționate de tine mai recomand să încerci Prismacolor, Koh-I-Noor, Denwer

| andreeachim a răspuns:

Pai, eu folosesc Prisma color premier si Ploychromos, sunt foarte bune! le recomand cu incredere!