| FlavieCristina a întrebat:

Hei, vreau sa ma apuc de cantat la chitara si vad ca scrie la fiecare chitara GP-BK sau DN-RDS, ce insemna asta?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. O fi numele la chitara. De exemplu iti cumperi o chitara acustica Ibanez sa zicem. Deoarece sunt mai multe tipuri de chitare Ibanez au si aceste "nume" ca se le poti diferentia.
Spor la invatat. Eu ti-as recomanda sa incepi pe una clasica pana iti formezi degetele. Are grif-ul (gatul) mai lat, corzile mai moi, si prinzi notele mai bine decat pe una acustica care are griful mai ingust, si care ti-ar putea da cateva batai de cap pana te obisnuiesti. Dar, ramane la alegera ta. Bafta.

1 răspuns: