| LaurentiuOfTheBlackSand a întrebat:

Hello, as vrea sa urmez liceul de arte dar nu prea am aptitudinile necesare sau cel putin asta cred eu, imi poate spune cineva cam de ce as avea nevoie pentru a fi admis? Doar ca sa-mi fac o idee. Multumesc!

2 răspunsuri:
| medicine a răspuns:

Daca cumva intentionezi sa devii artist, este important, in primul rand, sa fii o persoana creativa, cu idei originale, care nu se teme sa experimenteze, care isi doreste sa inoveze si care incearca mereu lucruri noi chiar si fara rezultate sigure la orizont. Lumea artelor este o lume extrem de competitiva, exista astazi extrem de multi artisti si din acest motiv este neesar sa ai aceste aptitudini pentru a putea excela in arta. Un bonus poate fi desigur o personalitate placuta, si o poveste de viata interesanta. De asemenea, este bine sa te documentezi cat de cat despre istoria artelor si despre marii artisti ai lumii, pentru a putea discuta cu potentialii colegi de la egal la egal.

| vitalinacika3 a răspuns:

Trebuie ca mama ta sau tatal ta sa scrie o cerere..acolo ei vor completa un formular si atit.o sa scrie unde lucreaza, ce clasa esti, unde inveti la ce fel de arta..intrebari simple