| TotEuBaiiIsBack a întrebat:

Hey all:*
Am citit acum ceva timp cartea "Fantoma amiralului fara cap", din seria "Ceva cu adevarat ciudat" de Chris Mould.Si este si a doua parte "Amuleta din Insula Varcolacului". La biblioteca locala nu am gasit-o.De cumparat nu vreau s-o cumpar.Si intrebarea mea:
Nu pot s-o citesc online? Adica stiu ca suna stupid, dar am mai citit carti pe net.
Merci anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Adella05 a răspuns:

Pai in primul rand, Fantoma amiralului fara cap este volumul al doilea, iar Amuleta din insula varcolacului este primul volum.
Da, o poti citi pe net, dar doar in engleza pe siteul oficial al cartii www.somethingwickedlyweird.com
(Dai la downloads si alegi volumul)

Sper ca te-am ajutat :).

3 răspunsuri:
| Vanessa01 a răspuns:

Nu prea stiu exact cum sa te ajut, dar si eu am cartile si mi le-am cumparat pe ambele la set (cu reducere) de la libraria eminescu, doar cu15 lei.

| TotEuBaiiIsBack explică (pentru Vanessa01):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?