| NMG22 a întrebat:

Hey! Am de facut un desen care sa fie inspirat de titlul "Odiseea unui copil" dar nu stiu ce as putea desena. Aveti vreo idee? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Iti recomand sa-ti iei o foaie A3 de aia mare. Si s-o imparti in mai multe cadrane. Adica 6 sau 8 patrate in toata foaia. Si in fiecare patrat sa desenezi tot o alta intamplare din viata unui copil. Si intamplarile sa aiba legatura intre ele ca intr-o poveste, ca intr-un basm. Practic, sa fie ca o poveste pentru copii ilustrata in imagini, in care personajul principal e un copilas.

| NMG22 explică (pentru Speranta12):

Mulțumesc de idee! Chiar nu știam ce să fac...

| Speranta12 a răspuns (pentru NMG22):

Cu placere! Spor la desenat. Sper sa-ti iasa cat mai colorat si mai frumos. happy

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Google is the answer to everything.

| Speranta12 a răspuns:

Odisee = 1. Călătorie lungă și plină de aventuri. 2. Șir de întâmplări neprevăzute. 3. Viață plină de peripeții.

| Flavianadx a răspuns:

"Odiseea" unui copil in ziua de azi ar arata astfel: se naste, primeste prima tableta, primul mobil, primul laptop, se joaca pe ele pana se termina copilaria, da bac-ul si plonjeaza spre necunoscut.

| mondialu98 a răspuns:

Un copac