| Maya_6425 a întrebat:

Hey ce parere aveti despre Codul lui DaVinci- Dan brown

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un roman interesant, un thriller politist bine scris si captivant. Dupa cate stiu nu are o baza reala dar merita citit. Numai bine!

| Elbereth a răspuns:

O carte foarte captivanta. eu am citit-o cu sufletul la gura. insa este arhi-cunoscut faptul ca abunda in greseli istorice, legate de religie, arta sau de dimensiunile anumitor tablouri si tot asa. lucrul asta nu ar fi fost atat de grav daca dan brown nu ar fi pretins ca toate datele si informatiile stiintifice din carte sunt reale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film o carte, o revista, orice publicatie care duce la apostazie, si la parasirea credintei, pomenita in biblie, care ar veni in zilele din urma. e ceva firesc, si normal pentru vremurile care le traim.intamplari si activitati stiute care implinesc profetiile asa cum este scris.la o carte plina de adevar, a trebuit atata amar de ani si mii de mijloace pentru a o discredita, si o face sa dispara. dar intunerecul nu poate birui lumina, chiar daca aceasta vine de la un opait.

| Damian a răspuns:

Am citit cartea e super