| Angelicc a întrebat:

Hey! Curând urmează ziua mamei mele, nu sunt prea sigur ce sa ii cumpar asa ca m-am gândit ca vreau sa aud și părerile voastre, as vrea să fac ceva frumos pentru ea, oarecum ceva mai artistic? Mai am timp sa ma gandesc, multumesc anticipat pentru idei!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Buna! Poti incerca mai multe.
Parfumuri
Flori de sapun
Flori uscate
Rame de poze decorate
O felicitare, iar pe fata poti lipi flori uscate si bucatele de ziar vechi, sa se incline in genul aesthetic
Poti picta tu, un tablou care sa reprezinte un peisaj cu siluete negre, o mama si un copil. Va arata original, plus ca ar fi facut de tine!
O gentuta decorata
Niste banuti intr-un plic decorat, asa isi poate lua ea ce vrea
O canita pictata frumos, in care sa scrie,, Cea mai buna mama" sau ceva asemanator, sau daca nu, doar pictata
Creme, vezi cam de ce crezi ca ar avea nevoie
Un tricou cu imprimeu artistic, flori, culoare
Daca ii place muzica, poti lua o foaie alba pe care sa lipesti o poza patrata cu voi doua si dedesubt sa faci modelul ala ca si cand redai o melodie pe spotify, pe care sa scrii melodia ei preferata. Ceva gen: https://www.google.com/......https?/url
Dar sa fie facuta de tine, la mana. Apoi ii poti pune o rama, si va arata super!
Poti scrie pe o foaie titlul,, 100 de motive entru care te iubesc" si sa scrii intr-o coloana-doua motivele, iar apoi ii poti pune, optional, o rama.
O pereche de pantofi? Crezi ca i-ar placea?
O perna sub forma de inima?
Niste papuci de casa, pufosi si in interior, si in exterior
O pereche de ochelari de soare
O carte daca ii place sa citeasca
O POEZIE COMPUSA DE TINE, o sa va adora, crede-ma!
Decoratiuni de camera

Si... cam atat imi vine ca idee acum!
Noroc! Si La multi ani mamei tale!

A, da! Treci pe la Pepco si pe la Jumbo, poate vezi ceva ce i-ar placea :)

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vrei ceva artistic? pai ce esti pictor?
daca nu stii ce gusturi 'artistice' are poti sa iei un parfum original, cu asta nu dai niciodata gres, dar si la parfum trebuie sa stii cam ce ii place.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta s-o tragi de limba si sa vezi ce si-ar dori. Poate ii lipseste un obiect: o pereche de pantofi, etc.

| anonimg a răspuns:

Te duci la librăria SolaScriptura din localitatea ta, și acolo găsești căni, pixuri și mesaje personalizate pentru părinți, frați și surori. ◉‿◉

| Catrice a răspuns:

O rama foto făcută de tine, eventual cu poze cu voi/familia.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca maica-mea ar fi in viata, as astepta-o in fata usii cu o floare si i-as spune ca doar atat imi permit... si apoi as lasa-o sa intre in casa PLINA DE FLORI, ca merita mult mai mult dar atat imi permit tongue

| userjune90 a răspuns:

Saaalut! Prima dată aș merge pe o poză cu familia ta, pusă într-o ramă simpatică.
Unele femei adoră mult parfumurile ca un cadouaq, poți să îi iei ceva mai inocent să spun, nu prea exagerat. Poți să îi faci un portret și lângă (gen lângă figura sa) să îi spui ceea ce simți pentru ea, ceva ce o va emoționa. Însă, ai putea să îi faci un lănțișor, o brățară manual, ar aprecia mult gestul tău. Poate nu e un cadou măreț să spun, însă va aprecia la maxim!

| GameKiller635 a răspuns:

Recomand sa ii cumperi o lumanare parfumata, sau un tablou cu multe culori.