| KingOfCats a întrebat:

Hey lume buna, sunt foarte pasionat de poezie ideosebi de Lucian Blaga si Nichita Stanescu, si imi doresc sa descopa rmai multi artisti asemenea lor... Aveti recomandari?

De asemenea as dori sa pot gasi mai multi poeti modernisti, neo-modernisti dar nu am idee cum sa incep aceasta sarcina, cunoasteti niste poeti mai putin populari care merita descoperiti, cititi?

Răspuns Câştigător
| CORGE20 a răspuns:

Buna! Nicolae Labis, Marin Sorescu, Ion Barbu, Charles Bodelaire, Ion Minulescu + plus cativa contemporani ff faini : Claudiu Komartin, Dan Coman si Radu Vancu. Iti mai recomand si poetii de avangarda : Tristan Tzara, Sasha Pana, Ion Vinea, Geo Bogza.
Spor! happy

1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Diana Sorescu, Mihai Eminescu, insa nu stiu foarte multi.